Dne 11.6.2019 Kniha, přítel člověka - Mš Pitín

 

Dne 6.6.2019 v naší knihovně proběhlo pasování čtenařů. 

V 15 hodin začalo velkou fanfárou příchod královny, která pasovala naše prvňáčky . 

Děti četly úryvky z knihy a královna naslouchala jak umí číst. Potom velkým mečem královna pasovala děti a každy dostal pamětní list a přihlášku do knihovny. 

Děti si pochutnali na  dortu i s rodiči a spokojeni všichni  odešli domů. 

Příšel se podívat i náš pan starosta, maminky a babičky dětí.

 

        

 

 

Noc s Andersenem 29.3.2019

Noc s Andersenem proběhla podruhé v naší knihovně, spalo se v místnosti nad knihovnou. Zúčastnilo se jí 23 dětí a 3 dospělí. Program byl pestrý a na děti čekala před pohadnou ke spaní i diskotéka .
Čas nám rychle utekl. Některé děti po skončení programu odešly domů, celkem strávilo noc v knihovně 20 dětí ....Brzy ráno byl budíček a děti posnídaly buchty které si přinesly.
Akce byla ukončena v 9 hodin ráno. Děti byly spokojené ani se jim nechtělo domů.
Naviděnou příští rok :)

 

 

 

Noc s Andersenem 23.3.2018

Noc s Andersenem proběhla poprvé i  v naší knihovně, spalo se v místnosti nad knihovnou. Zúčastnilo se jí 15 dětí a 2 dospělí. Program byl pestrý. Kluci psali své komiksy,  všichni jsme luštili rébusy o pejskovi a kočičce, skládali z knih různé dekorace, které máme vystaveny v naší knihovně a vyráběli sliz, který se někomu podařil a někomu ne. Čas nám rychle utekl. Některé děti po skončení programu odešly domů, celkem strávilo noc v knihovně 7 dětí ....Brzy ráno byl budíček a děti posnídaly. Po snídani si některé opět skládaly origami ze starých  knih nebo sledovaly pohádku. :-) Akce byla ukončena v 9 hodin ráno. Děti byly spokojené ani se jim nechtělo domů. Naviděnou příští rok :) 

Další fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii :) 

 

Návštěva žáků ZŠ Pitín - prosinec 2017

Se žáky ze ZŠ Pitín jsme si četli z knihy Tyrkysový orel od Michala Ajvaze povídku Bílí mravenci. Žáci měli za úkol v knize u každého písmenka z abecedy připravenu nějakou sladkost nebo těstovinu, luštěninu a ovoce a na tacku z laskomin byly indicie, podle níž měly vyluštit nápis VESELÉ VÁNOCE.

Čtení pohádek se žáky druhého ročníku ZŠ Pitín

15.11.2017 navštívili naši knihovnu žáci druhého ročníku základní školy. V rámci hodiny čtení si každý žák vybral  knihu, kterou si pak chvíli četl. Na závěr děti vyplňovaly dotazníky související s vybranými knihami.
 

Návštěva žáků 2.-5.tříd ZŠ Pitín na informativní lekci

 

11.srpna 2017 navštívily naši knihovnu děti z letního tábor při obci. 

Na další fotky se můžete podívat ve fotogalerii.